Višňovský s Hossom asistovali, NY Islanders i Chicago však prehrali

06.05.2013 Celý región

New York 6. mája (TASR) - Slovenskí hokejisti Ľubomír Višňovský a Marián Hossa si v nedeľňajších tretích zápasoch 1. kola play off zámorskej NHL pripísali po asistencii.

Ich tímy však ťahali za kratší koniec.

New York Islanders s Višnovským podľahli Pittsburghu 4:5 po predĺžení, hoci viedli 2:0 a v sérii prehrávajú 1:2.
Víťazný gól Penguins strelil v 69. minúte krídelník Chris Kunitz.

Hossovo Chicago prehralo v Minnesote 2:3 po predĺžení, Wild znížili stav série na 1:2.

Najproduktívnejší slovenský hráč v profilige i jeho krajan v drese Blackhawks Michal Handzuš zaznamenali mínusku.

Ottawa deklasovala Montreal v bránke bez Petra Budaja 6:1 a v sérii sa ujala vedenia 2:1.

New York Islanders - Pittsburgh Penguins 4:5 po predĺžení (2:3, 0:1, 2:0 - 0:1) - stav série: 1:2
Góly: 2. Moulson (Okposo, Ľ. VIŠŇOVSKÝ), 6. Cizikas (Grabner), 46. Okposo (F. Nielsen), 51. Tavares (Bailey) - 14. Iginla (Letang, Crosby), 14. Kunitz (Malkin, Letang), 19. Dupuis (Crosby, Kunitz), 38. D. Murray (Malkin, P. Martin), 69. Kunitz (Crosby, P. Martin)

Ottawa - Montreal 6:1 (1:1, 1:0, 4:0) - stav série: 2:1
Góly: 6. Alfredsson (Gončar, E. Karlsson), 25. Pageau (Gončar, Methot), 42. Pageau (Neil, Cowen), 47. Turris (Alfredsson, E. Karlsson), 48. Silfverberg (M. Michálek), 59. Pageau (Condra, Alfredsson) - 15. R. Bourque (Plekanec, B. Gionta)

ZÁPADNÁ KONFERENCIA
Štvrťfinále:
Minnesota - Chicago 3:2 po predĺžení (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0) - stav série: 1:2
Góly: 19. Bouchard (Clutterbuck, Brodziak), 44. Parise (Coyle), 63. Zucker (Cullen, Bouchard) - 14. Oduya (P. Kane, MARIÁN HOSSA), 58. Keith (P. Kane, Sharp)

San Jose - Vancouver 5:2 (1:0, 1:1, 3:1) - stav série: 3:0
Góly: 15. Pavelski (Couture, J. Thornton), 28. Pavelski (Wingels, Hannan), 42. Couture (Irwin), 42. Marleau (Couture), 45. Couture (J. Thornton, Pavelski) - 32. Burrows (H. Sedin, D. Sedin), 54. Hamhuis (D. Roy)